22:42

Teška pobeda.

@OL/Twitter
@OL/Twitter

Fudbaleri Olimpik Liona pobedili su Lil sa 1:0 (0:0) na "Grupama stadionu" u okviru 13. kola Lige 1.

Po prvi put od svog dolaska, Loran Blan upisuje pobedu sa Lionom pred svojim navijačima i to u meču u kojem je Lil imao izuzetne šanse da učini rezultat drugačijim.

Prevashodno, Džonatan Dejvid je mogao da obezbedi vođstvo "dogama" posle pola sata igre kada je pokušao da lobuje Entonija Lopeza, uspeo je u tome, ali je lopta završila na prečki. Dejvid je bio opasan u barem još jednom navratu, Anhel Gomez je takođe imao šansu, Remi Kabela... No, ništa od toga nije dovelo Lopeza do kapitulacije.

I, onda, igrao se 74. minut kada je Nikolas Taljafiko perfektno primio dugu loptu na boku prosledivši je u peterac gde je Aleksander Lakazet smešta u mrežu. Kapiten Liona je tako ponovio istoriju iz 2014. godine kada je Lion poslednji put pobedio Lil. Tada je Lakazet postigao het-trik, ovog puta nije bio toliko ubojit, ali dovoljno smrtonosan za tri boda

Ranije tokom dana, Nica je pobedila Lorijen golovima Atala i Labroda, dok je Utara doneo prednost domaćinu u prvom poluvremenu.