Impresivan završetak u Francuskoj, Brest u LŠ, Lion u Evropi, ali kako se izvukao Lorijen!

nedelja 19.05.2024.
23:06

Impresivni Brest i Lion, ali i Lorijen!

Gotovo je sve i u Francuskoj.

Naredne sezone u Ligi šampiona igraće PSŽ, aktuelni šampion, Monako koji je još ranije obezbedio drugo mesto i Brest koji je današnjom pobedom protiv Tuluza u gostima stigao do istorijskog uspeha. Lil će u kvalifikacije za LŠ kao četvrti, Nica je završila peta, a Lion je na kraju šesti ispred Lensa i to zahvaljujući pobedi u poslednjim trenucima utakmice protiv Strazbura!

Ispadaju Mec i Klermon, Lorijen je današnjom pobedom 5:0 protiv Klermona stigao do opstanka!

Najinteresantnije je bilo u Lorijenu, njima je bila potrebna pobeda od 5 golova razlike i poveli su u 38. minutu preko Abergela, da bi četiri minuta kasnije Bamba pogodio za 2:0.

Buanani je povisio u 54. minutu, Dieng u 63. minutu je pogodio za 4:0, a konačnih 5:0 delo je Dienga.

Mec je izgubio od Pari Sen Žermena sa 0:2, Soler i Li Kang-In su bili strelci, pa je zbog, verovali ili ne, manje postignutih golova u sezoni, Mec ispao, a Lorijen će igrati baraž. Oba tima su imala po 29 bodova i po -23 gol razliku, ali je Lorijen postigao više golova.

Impresivan završetak sezone.

Lion je čekao remi ili poraz Lensa, trebala je i pobeda i dočekali su i jedno i drugo za izlazak u Evropu iako su na startu sezone imali očajan početak.

Lakazet je doveo Lion u prednost u 39. minutu, Diara je izjednačio, da bi Emegha promašio penal u 77. minutu za goste! Kulminacija je bila na kraju, Lakazet iz penala donosi Lionu Evropu! Jedan od najbitnijih danas na terenu je bio Nemanja Matić za Lion, odigrao je svih 90 minuta.

U pobedi Bresta nad Tuluzom za Ligu šampiona strelci su bili Kamara, Amavi i Lala.

Avr - Marsej 1:2
Lens - Monpelje 2:2
Lil - Nica 2:2
Lorijen - Klermon 5:0
Lion - Strazbur 2:1