22:15

Mateuš Saldanja nastavlja da impresionira navijače Ferencvaroša.

fradi.hu
fradi.hu

Svega pola sata je Mateušu Saldanji bilo dovoljno da pogodi mrežu Budafokija u pobedi od 3:0 u okviru Kupa Mađarske, a danas je prvi put zaigrao i u šampionatu te države.

Brazilac je uspeo da reši pitanje pobednika u 80. minutu kada je pogodio mrežu MTK za konačnih 1:3.

I ovoga puta je Saldanja ušao u drugom poluvremenu i igrao je od 66. minuta. Dakle, svega 54 minuta u dresu novog kluba i već tri pogotka.

Inače, MTK je poveo sa 1:0 golom Bognara iz penala u 18. minutu, da bi Varga i Raul Gustavo preokrenuli rezultat već u prvom poluvremenu. Saldanja je samo stavio tačku.

Nemanja Antonov je dobio šansu u drugom poluvremenu za MTK, dok je Aleksandar Pešić presedeo meč na klupi za Ferencvaroš.