nedelja 01.05.2022.
19:57

Inter prebrodio baš teško gostovanje.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Gusto je bilo Interu u Udinama, na kraju pobeda i ostanak u borbi za titulu, bilo je 1:2 (0:2).

Inter je poveo već posle 12 minuta igre, tada je Dimarko izveo korner, Ivan Perišić je bio na prvoj stativi, očigledno uigrana kombinacija je urodila plodom za 0:1.

Gosti bolji rival u prvom poluvremenu, a do drugog gola smo čekali finiš ovog dela igre.

U 38. minutu faul nad Edinom Džekom, pao je reprezentativac BiH u kaznenom prostoru, a sudija je nakon gledanja snimka odlučio da pokaže na belu tačku. Lautaro je preuzeo stvar u svoje noge, pogodio je stativu, imao je sreće da lopta nekako zakači Silvestrija, golmana domaćih, i da mu se odbije na glavu, pa mu nije bilo teško da pošalje loptu u praznu mrežu za 0:2

Daleko od toga da je ekipa Udinezea bila u podređenom položaju u nastavku.

Imali su par opasnih napada, a sudija je lako mogao da dosudi penal nakon što je Lazar Samardžić pao u kaznenom prostoru Intera.

Ipak, domaćin stiže do gola u pravo vreme.

Deulofeu je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila stativu, potom je Udogi uposlio Puseta za 1:2 i veliku neizvesnost.

Inter dobar u poslednjih 20 minuta koliko je ostalo nakon gola Udinezea, mirno su priveli meč kraju i na kraju ostali u borbi za titulu sa svojim gradskim rivalom.