Inter bez municije za finale Kupa, Juventus u predvorju trofeja!

utorak 09.02.2021.
22:39

Bez golova u revanšu.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa prvi su finalisti ovosezonskog Kupa Italije pošto su u revanš meču polufinala protiv Intera uspeli da sačuvaju prednost iz prvog meča odigravši 0:0.

Izabranici Andree Pirla izašli su na teren večerašnjeg okršaja u Torinu sa ciljem da sačuvaju mrežu u čemu su i uspeli.

Inter je krenuo od starta silovito, nameran da što pre ugrozi gol Đanluiđija Bufona, ali uprkos očiglednoj želji i inicijativi to nisu uspeli da urade.

Najbliži golu gosti su bili sredinom prvog poluvremena kada su u kratkom vremenskom periodu pokušali Lautaro Martinez i Romelu Lukaku.

Do odlaska na poluvreme jedini raspoložen u redovima domaćih bio je Kristijano Ronaldo, koji je pravio velike probleme odbrani gostiju.

Prvi ozbiljniju šansu u nastavku meča propustio je Akraf Hakimi, čiji udarac je završio preko gola, a sredinom drugog dela igre Ronaldo je ozbiljno namučio Samira Handanovića, koji mu je odbranio oštar udarac.

Portugalac je zapretio i u 71. minutu kada je napravio pravi dar-mar u odbrani, ali je Handanović ponovo bio briljatan.

Finiš meča je protekao u inicijativi Intera za koji su u nastavku dobili šansu Ivan Perišić i Aleksandar Kolarov.

Promene rezultata nije bilo pa će Juventus u finalu protiv pobednika sutrašnjeg duela između Atalante i Napolija u Bergamu (prvi meč završen bez golova).