Inter je neprikosnoven, Aleksis osvojio tri boda na "Meaci"

ponedeljak 04.03.2024.
22:45

Inter je ubedljivo prvi na tabeli sa 72 boda, 15 bodova više od drugoplasiranog Juventusa, dok je Đenova 12 sa 33 boda.

EPA-EFE/FABRIZIO CARABELLI

Fudbaleri Intera pobedili su Đenovu rezultatom 2:1 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Dimarko je imao prvu priliku na ovom meču, u 15. minutu kada je primio pas unutar kaznenog prostora, šutirao u donji desni ugao, ali je golman uspešno intervenisao.

Imali su po još jednu veliku šansu i jedni i drugi, ipak bez realizacije.

Međutim, Inter je promenio rezultat na semaforu posle pola sata fudbala. Aleksis Sančez je poslao precizan pas do Aslanija, a ovaj poslao loptu pod prečku za 1:0.

Posle samo pet minuta, Sančez je od asistenta posao i strelac. Posle sporne sitacije u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal za domaće. Sančez ga je uspešno realizovao za 2:0 na poluvremenu.

Po povratku na teren, Inter je nastavio da niže šanse, ali je Đenova iskoristila jednu jedinu da smanji prednost rivala. Vaskez je pokupio odbitak i sa ivice kaznenog prostora šutirao u donji desni ugao.

Stigla je Đenova do još jednog pogotka, onog izjednačujućeg, ali je poništen zbog ofsajda.