petak 15.04.2022.
20:55

Aktuelni šampion bolji od Specije.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera savladali su Speciju na gostovanju rezultatom 1:3 u 33. kolu Serije A i vratili se na čelo tabele.

Ekipa Simonea Inzagija bila je mnogo bolji rival u prvom poluvremenu. To im se isplatilo u 31. minutu kada je Danilo Dambrosio glavom spustio loptu hrvatskom internacionalcu Marcelu Brozoviću, a ovajfantastičnim udarcem doveo Inter do prednosti.

Natavio je aktuelni šampion Italije da pritiska Speciju u nastavku. Dobru priliku da udvostruči prednost svom timu imao je Nikolo Barela u 54. minutu, ali je lopta posle njegovog udarca završila pored gola domaćina.

inter je duplirao prednost u 73. minutu. Ivan Perišić je uputio dobar centaršut u kazneni prostor Specija, a tamo je majsotrski reagovao Lautaro Martinez i skrenuo loptu u mrežunemoćnog Ivana Provedela.

Specija je u 88. minutu došla do gola nade, sjajno je sa distance pogodio Đulio Mađore.

Tačku na i stavio je Aleksis Sančez golom u 93. minutu i tako rešio pitanje pobednika.

Nakon 32 odigrane utakmice inter je prvi sa 69 bodova, poenom više od gradskog rivala Milana koji ima meč manje.

Specija je 15. sa 33 osvojena boda i bez ikakvih briga oko opstanka u ligi.