Inter rutinski preko Lacija do Napolija i finala Superkupa!

21:50

Lider Serije A siguran.

PA-EFE/STR
PA-EFE/STR

Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Superkupa Italije, pošto su u polufinalu u Rijadu pobedili Lacio sa 3:0.

Lider Serije A će se za trofej boriti sa aktuelnim šampionom Napolijem, koji je juče bio bolji od Fiorentine rezultatom 3:0.

Inter je poveo u 17. minutu, posle akcije u kojoj je još jednom ove sezone pokazao koliko je savršeno uigran tim.

Darmijan je povukao sa desne strane i prebacio loptu na levu za Di Marka, ovaj proigrao Barelu, a on Bastonija, koji je centrirao sa levog boka u peterac, a tamo je Di Marko na bravurozan način, petom, "sastavio" Tirama sa golom, pa je Francuz sa tri metra izvršio rutinsku egzekuciju, za 1:0.

Barela je u 38. minutu pogodio prečku, a drugi gol je pao na početku drugog dela.

Ekipa iz Milana je u 50. minutu dobila penal, a precizan sa 11 metara bio je Čalhanoglu, za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Fratezi u 87. minutu.

Bila je to munjevita kontra crno-plavih, Mhitarjan je asistirao Frateziju, a ovaj lako matirao Provedela.