EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera pobedili su Leće sa 2:0 u 25. kolu italijanske Serije A.

"Neroazuri" su se ovim trijumfom vratili na drugo mesto sa 50 bodova, "istopili" prednost vodećeg Napolija za tri boda, ali su i dalje na ogromnih "minus 15" i trebalo bi da se desi pravo čudo u nastavku sezone pa da se u Italiji "zakuva" u borbi za titulu.

Leće je 15. na tabeli sa 27 bodova.

Inter je lako izašao na kraj sa bezopasnim Lećeom sa po jednim golom u oba poluvremena.

U 29. minutu je Barela sjajnom fintom izbacio čuvara iz igre, proigrao Mihtarjana, a iskusni Jermen je bio neumoljiv i prefinjenim udarcem sa 15 metara pogodio same rašlje, za 1:0.

Drugi gol je stigao u 53. minutu. Damfris je poslao pas po zemlji sa desne strane za Lautara Martineza, koji je bio nedopustivo sam na 12 metara od gola. Argentinac ovakve situacije ne propušta, tukao je iz prve i matirao golmana Falkonea za 2:0.