22:49

A Đenova večeras slavila u Monci.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera upisali su prvi trijumf u novoj sezoni Serije A.

Šampion Italije je na svom terenu savladao Leće sa 2:0, u utakmici drugog kola, i tako se iskupio za neplanirani kiks u Đenovi, sa kojom se na startu remizirao rezultatom 2:2.

Večeras je branilac titule prilično rutinski odradio posao pred svojom publikom, iako je igrao bez svog ponajboljeg fudbalera Lautara Martineza, koji je povređen, a čije je mesto u špicu, zajedno sa Markusom Tiramom, zauzeo Iranac Mehdi Taremi.

Na vreme je Inter "otvorio" Leće i poveo već u petom minutu preko Darmijana. Di Marko je centrirao sa leve strane, Teremi lepo odigrao glavom za Darmijana, koji je takođe glavom smestio loptu pod samu prečku, odmerenim udarcem sa četiri metra, za 1:0.

Odolevao je potom Leće sve do 69. minuta, kada je definitivno "slomljen".

Gašpar je u svom kaznenom prostoru srušio Tirama, sudija Di Marko pokazao na belu tačku, a penal je u 2:0 pretvorio Hakan Čalhanoglu.

Inter sada ima četiri boda na svom kontu, dok je Leće i dalje na nuli.

U drugoj utakmici u ovom terminu je Đenova slavila u Monci sa 1:0, potvrdila da onaj remi sa Interom nije bio slučajan, pa i ona ima četiri boda. Monca je ostala na jednom bodu.

Tri velika boda gostima doneo je Pinamonti u sedmom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu.