nedelja 15.05.2022.
22:39

Pobeda na Sardiniji.

EPA-EFE/VENEZIA FILIPPO

Fudbaleri Intera pobedili su u gostima ekipu Kaljarija rezultatom 3:1 u 37. kolu Serije A.

Inter je tako zadržao korak za Milanom i u poslednjem kolu mora da pobedi i da gradski rival izgubi od Sasuola kako bi odbranio titulu.

Inter je poveo u 25. minutu, Perišić je asistirao, a Darmijan pogodio za 0:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U 51. minutu sjajni Lautaro  Martinez je nastavio svoj golgeterski niz, iskoristio je asistenciju Barele za 0:2.

Ipak, Kaljari je uspeo da se vrati u meč samo dva minuta kasnije, Rog je asistent, a Likođanis strelac za 1:2.

U uzbudljivoj završnici ponovo je kao heroj iskočio Lautaro, ovaj put posle asistencije Galjardinija za konačnih 1:3.

Inter ima 81 bod i čeka Sampdoriju u poslednjem kolu i navija da Sasuolo pobedi Milan. "Rosoneri" će postati šampioni ako osvoje makar bod, dok je Kaljari jednom nogom u Seriji B, sa dva boda manje od Salernitane.