četvrtak 04.03.2021.
22:40

Čileanac čovek odluke.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Intera teže nego što dalo naslutiti slavili su na gostovanju Parmi 2:1 u meču koji je sa dva gola obeležio iskusni Čileanac Aleksis Sančeza.

Lider Serija A je otputovao u Parmu sa pet uzastopnih pobeda u ligi i delovalo je da pretposlednjeplasirani tim italijanskog šampionata neće biti veliki izazov.

Međutim, već u uvodnoj trećini prvog poluvremena videlo se da neće biti to tako lako, kada je u 16. minutu Jasmin Kurtić odlično pokušao glavom, ali je Samir Handanović lepo odbranio.

Jedino ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu gosti iz Milana su propsutili u prvom minutu nadoknade kada je Romelu Lukaku šutirao glavom pored gola.

Bez golova se otišlo na poluvreme, a onda je u prvoj trećini nastavka proradila Sančezova moć egzekuje.

Najpre je u 54. minutu na asistenciju Lukakua teškom mukom savladao sjajnog golmana Parme, a daleko precizniji bio je osam minuta kasnije kada je na dodavanje istog saigrača doveo Inter u velikih 2:0.

Delovalo je da je meč ušao u mirniju fazu u poslednjih pola sata, ali je sve zakomplikovao gol Ernanija u 71. minutu.

Brazilac je iz voleja uhvatio centaršut saigrača, a Handanović je bio nemoćan da zaustavi ovaj udarac.

Parma nije zazirala da iskoristi voljni momenat i trenutak da stigne do drugo gola i velikog podviga u teškoj borbi za opstanak, ali je Inter uspeo da sačuva prednost.

Najbliži izjednačenju bili su kada im je sviran slobodan udarac, ali je Ernani pogodio samo živi zid.

"Neroazuri" su šestom pobedom u nizu odmakli Milanu na šest bodova prednosti 13 kola pre kraja šampionata, četiri dana pred derbi protiv Atalante.

Parma je nastavila sa lošim rezultatima i ćeka ih mukotrpan posao do kraja sezone u cilju da zadrže status prvoligaša.