Inter se razgoropadio posle poraza od Sasuola, večeras ''pukla petarda''

petak 10.05.2024.
22:49

Šampion ovoga puta u pravom izdanju.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Ekipa Intera je već obezbedila titulu prvaka, ali do kraja sezone se od njih očekuje da igraju na maksimalnom nivou bez obzira na ime rivala.

U prošlom kolu su poraženi od Sasuola sa 1:0, bio im je to prvi prvenstveni poraz još od septembra kada ih je isti rival savladao, ali večeras su na gostovanju Frozinoneu uspeli da se vrate u šampionski ritam.

To je bila prva utakmica 36. kola Serije A, a Inter je kao gost slavio sa 5:0.

Prvo poluvreme obeležio je gol Fratezija u 19. minutu meča, a u nastavku kanonada golova u režiji ''neroazura''.

Fratezi je u 60. minutu bio asistent kod gola Marka Arnautovića koji je duplirao prednost, a na ulasku u završnicu meča na scenu su stupili  Bučanan i Lautaro Martinez koji su postigli još dva pogotka, a za ''petardu'' se pobrinuo Tiram u 84. minutu na Lautarovu asistenciju.

Inter sada na vrhu tabele ima 92 boda, 21 više od drugoplasiranog Milana, a Frozinone je ostao na 32 i strepi za opstanak na 16. poziciji na tabeli.