ponedeljak 01.04.2024.
22:39

Čudo bi moralo da se dogodi da "Neroazuri" ispuste ovu prednost.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera ostvarili su večeras pobedu na domaćem terenu pošto su savladali ekipu Empolija rezultatom 2:0 u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija upisali su još jedan značajan trijumf na putu ka šampionskoj titulu koja im je svakim odigranim kolom sve bliža.

Meč jedva da je i počeo kada su "Neroazuri" poveli u petom minutu kada je dodavanje Bastonija golom krunisao Federiko Dimarko.

Do kraja poluvremena, domaćin je mogao i da uveća prednost kada je Bastoni pogodio stativu, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću ekipe iz Milana.

Nastavak meča protekao je u prilično mirnom ritmu, sve do 81. minuta kada je Inter napravio lepu akciju po desnoj strani, a neumoljiv bio Aleksis Sančes.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je Inter tako osvojio svoj 79. bod i ima 14 više od prvog pratioca Milana.

Sa druge strane, Empoli zauzima 18. poziciju sa 25 bodova koliko ima i Frozinone koji je prvi iznad zone ispadanja.