19:54

Velika pobeda.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera pobedili su ekipu Rome rezultatom 3:0 u 33. kolu Serije A.

Ovim trijumfom, Inter je lider na tabeli, preskočio je Milan i ima bod više od gradskog rivala, dok je Roma propustila šansu da se približi Juventusu u borbi za četvrto mesto.

Inter je bio bolji rival danas, Čalhanoglu je imao odličan udarac sa distance, ali je Rui Patrisio odbranio.

U 30. minutu, Damrfis je iskoristio asistenciju Čalhanoglua i pogodio za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije, Inter je imao 2:0, Brozović je pogodio sam gornji desni ugao nakon Perišićeve asistencije.

Sve dileme oko pobednika rešio je Lautaro Martinez, nakon kornera Čalhanoglua u 52. minutu, glavom je pogodio za 3:0.

Roma nije imala snage da se vrati u meč i Inter je zasluženo došao do ključna tri boda u borbi za titulu.

Korea je imao još jednu veliku priliku da pogodi za  ogromnih 4:0, ali je Rui Patrisio odlično intervenisao.

Nadu Romi doneo je Mhitarjan koji se našao na pravom mestu u 85. minutu, pokupio je povratnu i smanjio na 3:1.

Inter  je do kraja uspeo da sačuva prednost i da osvoji važne bodove, možda i ključne u borbi za titulu. Pritisak je sada na Milanu koji sutra uveče gostuje Laciju...