Interova disertacija na temu "2:0 je najopasniji rezultat", Zirkze poništio Lautarovu "lepoticu"!

subota 07.10.2023.
16:55

Bolonja zaustavila lidera Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Bolonje rezultatom 2:2 u osmom kolu italijanske Serije A.

Početak susreta najavljivao je lak i ubedljiv trijumf jer je domaćin u prvih 13 minuta postigao čak dva gola.

Igrao se 11. minut kada je Čalhanoglu izveo korner s leve strane, a Frančesko Aćerbi glavom savladao nemoćnog Skorupskog.

Dva minuta kasnije, Lautaro Martinez je fantastičnim udarcem sa više od 20 metara udvostručio prednost svoje ekipe, pa se činilo da će Inter lako do novog trijumfa.

Ipak, posle dosuđenog penala Rikardo Orsolini vratio je nadu Bolonji da bi mogla do povoljnog rezultata, a sve je kulminiralo u drugom poluvremenu.

Džošua Zirkze je dobio loptu od Fergusona unutar kaznenog prostora i precizno pogodio bliži ugao gola Zomera, te tako i doneo Bolonji slađi remi na Đuzepe Meaci.

Postigao je Inter pogodak i nakon toga, ali je on bio poništen zbog ofsajda u kojem se našao Sančes.

Inter je remijem zadržao prvu poziciju u Seriji A sa 19 bodova, jednim više od Milana kojeg tek čeka utakmica osmog kola, dok je Bolonja osma sa 11 bodova.