nedelja 12.12.2021.
22:39

Inter izbio na čelo tabele, videćemo do kada će se tu zadržati.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Pobeda Intera protiv slabog Kaljarija danas, bilo je veoma ubedljivo, moglo biti čak i ubedljivije. Na kraju - 4:0 (1:0).

Inter je poveo u 29. minutu utakmice, tada je Lautaro Martinez dočekao centaršut Hakana Čalhanoglua posle kornera i pogodio za 1:0.

Do kraja poluvremena Inter nadmoćniji, imao je dosta šansi za gol, pre svih preko Sančeza, pa onda i preko Lautara koji je promašio penal, tačnije, Kranjo je bio bolji u situaciji oči u oči.

Odradio je Inter ono što je zaslužio u drugom poluvremenu, nakon jednog centaršuta sa desne strane Barele, sjajno je reagovaoAleksis Sančez i iz voleja je pogodio mrežu protivnika u 50. minutu, a u 66. je već bilo 3:0.

Bio je to najlepši detalj sa utakmice, Čalhanoglu je uzeo loptu, išao sa leve strane napada ka sredini, da bi opalio desnom nogom i pogodio mrežu.

Dva minuta kasnije je sve bilo gotovo, Lautaro Martinez je svojim drugim golom rešio pitanje pobednika. Primio je loptu na grudi i onda lagano poslao loptu u gol u stilu pravih majstora.

Dakle, Inter je sada prvi, zasluženo, iskoristili su kiks Milana u ovom kolu.