Interova pobeda nestala u magli Đenove, Lacio okrenuo Frosinone!

Autor: Ivan Cvetković
petak 29.12.2023.
22:53

U terminu od 20.45 večeras su odigrane dve utakmice 18. kola italijanske Serije A.

Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Fudbaleri Đenove remizirali su na domaćem terenu protiv ekipe Intera rezultatom 1:1.

Izabranici Alberta Đilardina priredili su iznenađenje pred svojim navijačima i potpuno ravnopravno odigrali protiv vicešampiona Evrope.

Inter je posle nekoliko propuštenih prilika poveli u 42. minutu kada se Marko Arnautović našao na pravom mestu i posle odbijene lopte istu sproveo u mrežu.

Prvo poluvreme produženo je čak devet minuta zbog bakljade navijača Đenove, a upravo je u sedmom minutu nadoknade Radu Dragušin posle kornera Gudmundsona preciznim udarcem glavom savladao Zomera.

"Neroazuri" su u drugom delu igre uspostavili veći posed lopte i pokušavali da stignu do nove prednosti, Arnautović je šutirao pored gola, dok je udarac Aćerbija glavom zaustavio Martinez.

Tako je Đenova načinila korak napred u borbi za opstanak u italijanskoj eliti i to na račun Intera kojem se Juventus eventualnom pobedom može približiti na dva boda zaostatka.

U isto vreme, Lacio je slavio u Rimu protiv Frosinonea sa 3:1.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, drugo je donelo mnogo više uzbuđenja na Olimpiku.

Frosinone je prvi stigao do pogotka i to preko Matijasa Sulea koji je u 57. minutu bio precizan sa penala.

U razmaku od samo dva minuta, usledio je potpuni preokret Lacijala.

Prvo je Tati Kasteljanos poravnao rezultat u 70. minutu, da bi dva minuta kasnije Gustav Isaksen doneo vođstvo ekipi Mauricija Sarija.

Konačan rezultat postavio je Patrik u 84. minutu susreta.