nedelja 19.03.2023.
22:47

Sada možda ni Liga šampiona nije tako daleko...

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Intera u Milanu rezultatom 1:0 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Detalj koji je odlučio Derbi Italije dogodio se u 23. minutu kada je reprezentativac Srbije Filip Kostić postigao jedini pogodak na meču.

Maks Alegri dobio je večeras taktičku bitku protiv pomalo naivnog Simonea Inzagija čija je ekipa imala terensku inicijativu tokom najvećeg dela meča, ali bez konkretnog učinka.

Juve je loptu prepustio rivalu kojeg je na kraju kaznio lepom akcijom sredinom prvog poluvremena.

Filip Kostić postigao je odličan pogodak u 23. minutu posle veoma preciznog udarca u dalji ugao gola Onane.

Sporan je pre toga bio detalj prilikom prijema lopte Rabioa, međutim sudija Kifi je posle dojave iz VAR sobe priznao pogodak.

Juventus je nakon toga totalno umrtvio "neroazure" kod kojih vredi napomenuti tek pokušaj Barele, dok je na drugoj strani Kostić ponovo mogao do gola kada je njegov udarac u drugom poluvremenu završio kao korner.

Ono što bi moglo da zabrine klub iz Torina jeste nova povreda Federika Kijeze koji je ušao u igru, da bi posle nešto manje od 20 minuta na terenu morao da ga napusti zbog povrede.

Veliku borbu sa čuvarima vodio je i Dušan Vlahović koji pak nije imao šansu da zatrese mrežu, no i pored toga Juve je uspeo da ostvari novu pobedu u Derbiju Italije.

Ekipa Maksa Alegrija osvojila je svoj 41. bod i nalazi se sedmoj poziciji Serije A, dok je Inter treći sa 50.