Odigrane su još tri kvalifikacione utakmice u terminu meča između Srbije i Portugala.

Beta/Brian Lawless/PA via AP

Grupa A

Irska - Luksemburg 0:0

Uz utakmicu između Srbije i Portugala, večeras nas je najviše zanimao ishod duela u Dablinu između Irske i Luksemburga, a sva tri boda osvojili su gosti.

Irci su, tri dana posle poraza u Beogradu, ponovo ostali praznih šaka, a gol odluke za pobedu Luksemburga postigao je Žerson Rodriges u 86. minutu. Bio je to snažan šut sa 19-20 metara, lopta je završila u donjem desnom uglu golmana Bazunua. Očigledno, golman Travers je platio ceh zbog onog Mitrovićevog loba na ''Marakani''.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupa E

Češka - Belgija 1:1

Tek što je počelo drugo poluvreme, igrao se 50. minut meča, Česi su poveli. Bio je to prelep gol, Lukaša Provoda, koji je sa oko dvadeset metara poslao projektil po zemlji u donji levi ugao Kurtoinog gola - 1:0.

Ali, ta prednost je potrajala samo deset minuta, a onda je De Brujne izvanredno kroz sredinu pronašao Lukakua, koji se majstorski oslobodnio svog čuvara i savladao golmana Vaclika - 1:1.

Grupa H

Slovačka - Malta 2:2

Na stadionu u Trnavi, posle prvog poluvremena izgledalo je da je na pomolu veliko iznenađenje, jer je Malta vodila sa 2:0. Ali, već početkom drugog poluvremena, Strelec i Škrinjar su ekspresno doneli izjednačenje Slovacima. Imali su domaći dovoljno vremena za potpuni preokret, ali nisu uspeli da dođu do očekivanog trijumfa.