subota 14.01.2023.
15:56

Promašio penal, pogodio za trijumf.

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su Valjadolid u gostima sa 1:0 u meču 17. kola španske Primere.

Zanimljiv dan na poslu imao je ofanzivac Raja Isi Palazon koji je prešao put od tragičara u prvom, do heroja svog tima na kraju utakmice.

Igrao se 33. minut kada je Isi preuzeo odgovornost i izveo jedanaesterac kome je prethodilo igranje rukom Mončua u svom šesnaestercu. Golman Valjadolida Masip pročitao je nameru Palazona i sjajnom intervencijom odbranio penal.

Ipak, u 68. minutu Isi je bio precizniji iz mnogo teže situacije. Alvaro Garsija je lepo proigrao Palazona, a ovaj preciznim udarcem po zemlji matirao Masipa i doneo bodove Raju koji je sada na visokom osomom mestu Primere.

Valjadolid je nakon ovog poraza 16. sa samo dva boda više od mesta koje vodi u Segudnu.