Islanđani "zaledili" Hrvate, Makedonci pokazali zube "Furiji", rutina Italijana

nedelja 11.06.2017.
22:40

Pored utakmice na "Rajku Mitiću", večeras je odigrano još pet duela u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Makedonija je na stadionu "Filip drugi" ugostila favorizovanu Španiju, gosti su slavili sa 1:2 (0:2).

Španci su poveli u 15. minutu preko Davida Silve. Inijesta je proigrao Albu, ovaj dodao do fudbalera Mančester sitija, koji se sjajno okrenuo i matirao makedonskog čuvara mreže za 0:1.

Samo 12 minuta kasnije, Špnaci dolaze do drugog gola, Isko je sjajno prošao po desnoj strani, da bi potom proigrao Dijega Koštu na drugoj stativi, koji rutinski gura loptu u praznu mrežu domaćina.

Iako su Španci bili bolji rival, nisu uspeli da dođu do trećeg gola, a onda ih je šokirao fudbaler Rijeke Stefan Ristovski sjajnim golom.

Proleteo je po desnoj strani i fantastičnim udarcem matirao de Heu za 1:2.

Do kraja ipak nije bilo promene rezutata, Španci su došli do nova tri boda.

U okviru iste grupe (G), Italijani su u Udinama lako savladali Lihtenštajn sa 5:0 (1:0).

Poveli su golom Insinjea, na startu drugog dela je Beloti povisio na 2:0, da bi Eder u 74. minutu postigao i treći gol za "Azure".

Na 4:0 je u 83. minutu povisio Bernardeski, na asistenciju Kjelinija, a konačan rezultat je u prvom minutu nadoknade postavio Gabijadini.

U poslednjem meču u okviru grupe G, Albanija je bila ubedljiva na gostovanju u Izraelu, slavili su sa 0:3 (0:2).

Poveli su golom Sadikua u 22. minutu, da bi isti igrač 20ak minuta kasnije ponovo bio strelac.

Konačan rezultat je u 71. minutu postavio Memušaj.

Sigurdson Modric

U okviru grupe I, Island je kod kuće bio bolji od Hrvatske, "Ledeni" su slavili sa 1:0 (0:0).

Utakmica je bila veoma izjednačena, a pobedu Islanđanima je doneo Magnuson u 90. minutu utakmice.

U istoj grupi nešto ranije je Ukrajina savladali Finsku u gostima sa 1:2, dok je selekcija Turske bila ubedljiva na Kosovu, slavili su izabranici Fatiha Terima rezultatom 1:4 (1:2).

Poveli su Turci u šestom minutu preko Šena, 15ak minuta kasnije Amri Rahmani poravnava rezultat, a gostima prednost vraća Čengiz Under u 31. minutu.

Treći gol za Turke postiže Jilmaz u 60. minutu, konačan rezultat je postavio Tufan u 82.

Reprezentacija Srbije je na prepunom stadionu "Rajko Mitić" odigrala 1:1 (0:1) sa selekcijom Velsa, više o tom susretu u nastavku.