Ispao "Grof"...

subota 14.05.2022.
15:22

Ruska Premijer liga se približava kraju, a Arsenal iz Tule je jedan od putnika za niži rang...

Ufa je uspela da savlada Arsenal iz Tule sa 2:1 i na taj način je gostujući tim i definitivno ispao iz Premijer lige Rusije.

Ovo je bila poslednja šansa da se ekipa koju sa klupe predvodi Miodrag Božović spasi ispadanja, potrebna je bila pobeda na gostovanju protiv direktnog protivnika koji je sada u sitoaciji da može da se izvadi iz opasne zone.

Kabutov je doveo Ufu u prednost u 13. minutu utakmice, ali je Kangva izjednačio u 25. minutu susreta.

Konačnih 2:1 postavio je Agalarov u 75. minutu utakmice, a tri minuta pre kraja je Kangva dobio crveni karton.

Gostima nisu pomogli ni Goran Čaušić koji je igrao 90 minuta, ni Despotović koji je igrao od 77. minuta, ni Radaković koji je takođe igrao od 77. minuta.

Na drugoj strani šansu nije dobio Nemanja Miletić.