Ispao "večiti šampion" Lige Evrope, Gudelj tuguje, Kostić "nacrtao" put do četvrtfinala!

četvrtak 17.03.2022.
23:36

Srbi polovično uspešni.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Dogodilo se i to, "kraljica Lige Evrope" Sevilja ispala je u osmini finala tog evropskog takmičenja.

Španci su poraženi u Londonu od Vest Hema rezultatom 2:0, domaćin je poveo u 39. minutu golom Tomasa Součeka što im je donelo produžetke.

Presudio je detalj iz 112. minuta kada je Andrij Jarmolenko iskoristio odbijenu loptu i sproveo je u mrežu Bonoa.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj izašao je iz igre u 111. minutu, malo pre primljenog gola.

Drugi "orao" Filip Kostić prošao je mnogo bolje pošto je asistirao u remiju Ajntrahta sa Betisom 1:1.

Španci su dvomeč odveli u produžetke posle gola Borhe Iglesijasa u 90. minutu, a onda je usledio odgovor ekipe iz Frankfurta.

Navijači su već videli penale, ali tako nisu mislili Kostić i Martin Hintereger koji je, posle centaršuta Srbina s leve strane, matirao golmana Betisa i tako odveo Ajntraht u četvrtfinale Lige Evrope.