Ispisana istorija MLS lige - Suarezov het-trik, ali ono što je uradio Mesi niko neće srušiti!

nedelja 05.05.2024.
08:45

Neverovatan je!

AP Photo/Michael Laughlin

Osvajač Zlatne lopte za 2023. godinu Lionel Mesi sada uživa u MLS ligi gde nastupa za Inter iz Majamija, a noćas je odigrao još jednu fantastičnu utakmicu protiv Njujork Red Bula.

Njegov tim je slavio sa 6:2, a na ovom meču Lionel Mesi je upisao čak pet asistencija.

Ovaj 36-godišnji argentinski fudbaler je tako oborio dva rekorda u MLS ligi.

Prvi je po broju asistencija na jednom meču, drugi je po broju asistencija+golova od strane jednog igrača. Valja napomenuti i da je postigao jedan gol.

Ono što je zaista impresivno u čitavoj priči jeste da je na poluvremenu bilo 0:1 (jedini gol za goste postigao je Vanzeir), a onda je krenula kanonada.

Rohas u 48. minutu pogađa za 1:1, a samo dva minuta kasnije Mesi na asistenciju Suareza pogađa za 2:1. Rohas je povisio na 3:1 u 62. minutu, a onda na scenu stupa Luis Suarez koji pogađa u 69, 75. i 81. minutu utakmice.

Gosti su iz penala postigli još jedan gol u sedmom minutu nadoknade preko Forsberga.

Mesi je zajedno sa Suarezom sada vodeći strelac lige sa 10 golova, a ujedno ima i najveći broj asistencija u takmičenju - 12.