Istorija je ispisana - Bajer Leverkuzen je prvak Nemačke!

nedelja 14.04.2024.
19:20

Pet kola pre kraja.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Bajer Leverkuzena u okviru 29. kola nemačke Bundeslige pobedili su Verder Bremen sa 5:0 i tako bodovima stigli do titule u nemačkom prvenstvu.

Ostalo je još pet kola do kraja, ali je matematički sve gotovo, a tim Ćabija Alonsa je stigao do svoje prve titule prvaka zemlje u istoriji kluba.

Leverkuzen je dobio penal u 25. minutu zbog prekršaja u jedanaestercu. Bonifejs je postigao gol sa bele tačke i doveo Bajer korak bliže tituli i vodstvu od 1:0.

Nastavio je Leverkuzen u istom ritmu, imali su nekoliko prilika, preko Hofmana i Adlija, ali nije bilo gola.

Po povratku na teren "apotekari" su nastavili su svom maniru, što im je donelo 25. trijumf u Bundesligi ove sezone.

Stigao je Leverkuzen i do drugog gola u 60. minutu meča.Primio je povratnu loptu od Bonifejsa Džaka, koji je pucao sa velike udaljenosti.

Dominaciju je potvrdio Virc, u 68. minutu. Primio je loptu u petercu i posred gola šutirao za velikih 3:0.

Nije tu bilo kraja, iako su navijači bili prilično nestrpljivi. Virc je postigao još jedan gol za ubedljivo vodstvo od 4:0.

Ali, Virc ni tu nije stao, postigao je het-trik i peti gol za svoj tim, a svoj 21. u sezoni.