22:43

Drugi put rešio derbi, ovoga puta u korist Juventusa.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Velika pobeda Juventusa u Derbiju Italije.

Savladali su Milan na San Siru rezultatom 0:1 (0:0) i sada su definitivno u borbi za titulu u Italiji.

Najbitniji detalj prvog poluvremena desio se pred sam kraj.

Igrao se 40. minut kada je Kin neverovatnim, bergkampovskim potezom izbacio iz igre Malika Tijaoa, koji je ga nepropisno zaustavio, a imajući u vidu da je poslednji igrač odbrane, sudija nije imao dilemu, pokazao mu je crveni karton.

To je dosta promenilo tok utakmice, koja je svakako bila nezaanimljiva, puta taktičkih zamisli, ne previše napadačka i sa dosta agrevisnih duela na ove strane.

Gosti, koji nisu imali niti jedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu, počeli su da igraju nešto konkretnije ulaskom Vlahovića u 56. minutu i gol smo videli samo sedam minuta kasnije.

Lokateli je dobio loptu, namestio se, šutirao, imao i sreće jer je lopta nekoga pogodila i završila je u mreži - 0:1!

Prilično je burno proslavio ovaj gol, imajući u vidu da je igrao protiv tima u kom je proveo 10 godina. Podsećamo, upravo je ovaj igrač pre okruglo sedam godina postigao svoj prvi pogodak u Seriji A i to igrajući za Milan protiv Juventusa, tada je na golu bio nemoćan Điđi Bufon. Još jedna napomena - u Milanov prvi tim ga je uveo svojevremeno Siniša Mihajlović.

Na drugoj strani su ušli Jović i Krunić, ali je Juventus bio taj koji je koristio svoju terensku nadmoć, imao je Vlahović dobru šansu kada je golman domaćih sjajno intervenisao.

Još jednu sjajnu šansu nije iskoristio srpski napadač koji nastupa za Juventus, posle odbijene lopte Mirantea, natrčao je na nju, ali je golman Milana sjajno reagovao.

Uglavnom, pobeda Juventusa, uz dosta sreće, ali računaju se tri boda...

Na samom kraju, i suze Lokatelija, očigledno da je bilo prilično emotivno za njega.