20:21

Pobeda domaćina, ništa od dvocifrene razlike na tabeli!

AP Photo/Jose Breton

Poklekla je i sjajna Barsa ove sezone u Primeri.

Pobeda ekipe Almerije protiv favorizovanog rivala sa 1:0 (1:0) u okviru 23. kola španske La lige, pa je gost propustio veliku priliku da ode na deset poena viška u odnosu na Real Madrid.

Videli smo sjajno prvo poluvreme ekipe Almerije. Umor od puta ekipe Barselone (u četvrtak igrali protiv Mančester junajteda) je možda i došao do izražaja jer je domaćin bio odličan rival, a postigli su i jedan gol.

Ture je bio strelac, a jedan od najboljih igrača na ovom meču, Luis Suarez, mu je poslao loptu posle koje nije mogao da promaši. U situaciji 1 na 1, šutirao je svom snagom i od prečke lopta se odbila u gol.

Barsa je imala loptu u svom posedu, ali nije previše pretila, golman Martinez nije imao mnogo posla u prvom poluvremenu, a Eli i Babić su kao štoperi uspeli da neutrališu napadačke opcije gostiju i vidu Toresa, Gavija i Leve.

U nastavku je Ćavi probao i sa Rafinjom umesto Kesija, a tek u drugom delu drugog poluvremena je gost napao malo žešće.

Velika šansa za Barsu je viđena u 72. minutu, Feran Tores je poslao "kiflu" u kazneni prostor i lopta je prošla malo pored stative, a samo par minuta kasnije Arauho je pokušao glavom da asistira, ali je probao da vrati loptu na prvu stativu i pogrešio.

U 82. minutu Alarkon šutira, ali ne toliko snažno, golman Almerije je uspeo da uhvati loptu.

Napadi Barselone su bili učestali, ali kada bi probali visokim loptama isprečio bi se večeras odlični Srđan Babić.

Kružili su gosti, a onda i Arauho koji je kampovao u kaznenom prostoru gostiju, propušta veliku šansu posle centaršuta Ferana Toresa koji je danas imao nekoliko zaista upotrebljivih lopti.

Do kraja još jednom se Arauho našao u šansi, ali je ponovo dokazao da nije za ofanzivne zadatke, a na drugoj strani je veliku šansu propustio Embarba kojem je Ter Štegen odbranio.

Uglavnom, prva, istorijska pobeda Almerije nad Barselonom, možemo reći da je bilo zasluženo.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.