16:47

"Šestica".

EPA-EFE/PIETER STAM DE JONGE

Danas smo u holandskom šampionatu trebali da gledamo najveći mogući derbi između Fejenorda i Ajaksa u Roterdamu, ali videli smo debakl velikana iz Amsterdama kakav se ne pamti.

Fejenord je deklasirao Ajaks sa 6:0 i to je najubedljiviji poraz "kopljanika" u "Klasikerima" u istoriji.

O kakvom meču se radilo možda najbolje govori statistika, koja kaže da je odnos u udarcima bio 30:1 u korist Fejenorda.

Za Fejenord su pogađali Paišao u 34. minutu, Minteh već u sledećem napadu i Hancko u nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku su golove dali Minteh u 56. minutu Timber u 62. i Paišao u 66. minutu.

Fejenord je na drugom mestu sa 69 bodova i bez realnih je šansi odbrani titulu, jer vodeći PSV ima devet bodova više na pet kola pre kraja.

Ajaks je pao na šesto mesto sa 45 bodova.