Italijani milosrdni, Španci rutinski, Albanci crveneli pa izgubili, Ukrajina minimalcem protiv Finske!

subota 12.11.2016.
22:38

Večeras su na programu pored utakmice Srbije i Velsa odigrani i mečevi u okviru grupa G i I.

Beta/Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

Grupa G

Albanija - Izrael 0:3 (0:1)

Selekcija Albanije poražena je u Elbasanu od Izraela. Albanci su sami krivi za ovaj poraz, kako su zaradili dva direktna isključenja.

Najpre je penal skrivio Đimsiti u 17. minutu, dobio je direktan crveni karton zbog toga, Eran Zahavi je bio precizan sa kreča.

U nastavku je pocrveneo i golman Lacija Beriša, on je takođe skrivio jedanaestrac, ovoga puta imali su sreće domaći, kako je rezervni golman Hodža uspeo da sačuva svoju mrežu, Zahavi je promašio.

Ipak, Izraelci overavaju trijumf u 66. minutu, strelac je bio Ejbinder.

Konačan rezultat postavio je Atar u 84. minutu, Izraelci su pokupili sve bodove na gostovanju u Albaniji.

Zahavi Izrael

Španija - Makedonija 4:0 (1:0)

Domaći su rutinski slavili na stadionu u Granadi. Najpre je sopstvenu mrežu u 34. minutu zatresao Velkoski. Centrirao je Karvalah sa desne strane, nesporazum defanzivaca gostiju naterao je Velkoskog da zatrese sopstvenu mrežu.

Na 2:0 povisio je fudbaler Sevilje Vitolo u 63. minutu, Silva je prošao po levoj strani, Vitolo je iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i glavom loptu sproveo u mrežu.

Igrao se 84. minut kad je Monreal povisio na 3:0, samo minut kasnije Aduric trese mrežu Makedonaca i postavlja konačan rezultat.

Golove pogledajte OVDE.

Italija - Lihtenštajn 4:0 (4:0)

Znalo se i pre utakmice da će "Azuri" odneti sve bodove iz Vaduža, bilo je pitanje samo kojom će razlikom slaviti. Sve ostalo bilo bi ravno naučnoj fantastici.

Na kraju su izabranici Đampjera Venture slavili sa 4:0, sve golove dali su u prvom poluvremenu.

Prva dva gola postigli su redom Beloti i Imobile, više o njima OVDE.

U 32. minutu je Kandreva povisio na 3:0, da bi četvrti gol postigao Beloti, kome je to bio drugi na meču.

Na kraju se ispostavilo da je napadač Torina postavio i konačan rezultat, Italijani su igrali koliko im je trebalo.

Grupa I

Ukrajina - Finska 1:0 (1:0)

Ukrajinci su poveli u 25. minutu. Strelac je bio Kravets na asistenciju Konopljanke.

Do kraja susreta su domaći bili bolji rival, imali su i Finci svoje prilike ali promene rezultata nije bilo.