sreda 16.11.2022.
22:42

Šampion Evrope neće igrati na Mundijalu.

EPA-EFE/CARMELO IMBESI

I dok se 13 evropskih selekcija priprema za skori početak Mundijala u Kataru, prvak Starog kontinenta okreće novi list i ulazi u proces izgradnje novog tima, koji bi 2024. u Nemačkoj trebalo da brani trofej osvojen pre godinu i po dana.

Proces Roberta Manćinija je dobro počeo, jer je Italija večeras pobedila Albaniju sa 3:1 u prijateljskoj utakmici.

Domaćin je u Tirani poveo u 16. minutu preko Ismajlija, a onda je na scenu stupio jedan od novih igrača u timu Italije, napadač Frajburga Vinćenco Grifo, koji nije mlad (ima 29 godina), ali je veliko osveženje u Bundesligi i to Manćiniju nije promaklo.

Grifo je najpre asistirao Di Lorencu za izjednačujući pogodak u 20. minutu, a onda je i sam postigao dva gola u 25. i 64. minutu, pa je na taj način iskreirao preokret "Azura".

Dakle, novi početak je bio uspešan za Italiju, mada i dalje zvuči neverovatno da ova selekcija po drugi put u nizu neće biti deo Svetskog prvenstva.