nedelja 20.11.2022.
22:43

Sjajan meč Austrije!

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

U duelu dve veoma jake reprezentacije koje nisu na Mundijalu, Austrija je savladala Italiju rezultatom 2:0 (2:0).

Austrijanci su poveli već u 6. minutu utakmice. Arnautović je uzeo loptu na sredini terena i krenuo u kontru, dodao do Šlagera koji je utrčavao, a ovaj nije imao problema da savlada Donarumu za 1:0.

Domaćin je bio nešto bolji rival večeras i posle tog gola, a do novog su stigli iz slobodnog udarca.

Igrao se 35. minut utakmice kada je David Alaba preuzeo stvar u svoje noge, šutirao sa oko 30 metara i topovskim udarcem savladao Donarumu za, ispostaviće se, konačnih 2:0.

Italijani su bili agilni nakon tog gola, ali nisu pomogle ni izmene Roberta Manćinija, gola u mreži Austrijanaca nije bilo.

Od ostalih prijateljskih utakmica koje su odigrane danas izdvajamo poraz Izraela za koji je igrao Bibars Natho, pobedio ih je Kipar sa 3:2 i to u Petah Tikvi, dok su Mađari slavili protiv Grčke sa 2:1 (Salai 15', Kalmar 90' - Bakasetas 81').