nedelja 10.10.2021.
16:55

Utešna pobeda Azura za kraj Lige nacija.

EPA-EFE/Massimo Rana / POOL

Fudbaleri Italije osvojili su treće mesto u Ligi nacija, pošto su danas savladali selekciju Belgije rezultatom 2:1.

Italijani su tako bili bolji od Belgije nakon što su je pobedili i na EP pre dva meseca.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, po jednu dobru šansu imale su obe ekipe preko Selemekersa i Raspadorija odmah na početku meča, a u nadoknadi je odličan šut imao i Kjeza.

Golova nije bilo u prvom, ali je prvi pao odmah na startu drugog poluvremena, Barela se našao na pravom mestu i iz prve uhvatio volej i pogodio prvi ugao za 1:0.

Italijani su dodatno dodali gas, Kjeza  je iznudio penal, pošto ga je oborio Kastanj, a sudija Srđan Jovanović pokazao na belu tačku, što je povrdio i VAR. Siguran sa 11 metara bio je Berardi - 2:0.

Belgijanci su morali u ofanzivu, Aldervereld je imao odličan šut, ali je na mestu bio Donaruma.

U 86. minutu Belgijanci su izveli strašnu kontru, Kurtoa je bacio na polovinu terena do De Brujnea, ovaj proigrao De Ketelarea koji je kroz noge matirao Donarumu za 2:1.

Italijani su do kraja uspeli da sačuvaju vođstvo i da osvoje utešno treće mesto.

Veliko finale između Španije i Francuske na programu je večeras u 20.45.