Italijanski "pelcer" se primio na Totenhem, Portugalcima presudio rekorder Hari Kejn!

subota 20.08.2022.
15:23

Minimalna pobeda, gol nije primljen, bodovi su tu.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Fudbaleri Totenhema savladali su kod kuće Vulverhempton rezultatom 1:0 u okviru trećeg kola engleske Premijer lige.

Bruno Laž je odlučio da meč počne sa sedmoricom Portugalaca na terenu što na terenima PL nikada nije bilo viđeno.

Od samog početka videli smo pomalo čudnu utakmicu, i pored podjednakog poseda lopte, "vukovi" su bili ti koji su pretili tokom prvih 45 minuta, najbolju priliku propustio je Nunes, da bi na drugoj strani odgovorio Kejn čiji je udarac zaustavio Žoze Sa.

Zaigrali su Sparsi dosta bolje u drugom poluvremenu, Son je imao stativu, Hari Kejn je potom prvo pogodio prečku, a onda i mrežu gostiju posle kornera Sona i dodavanja Perišića glavom u 64. minutu.

Kapiten Engleske je postigao 185. gol i tako postao igrač sa najviše golova u jednom klubu u eri Premijer lige.

Ekipa Bruna Laža morala je da preuzme rizik nakon toga što je ostavilo dosta prostora za hitronoge fudbalere Totenhema poput Sesenjona i Rišarlisona koji su ušli u nastavku igre.

Imao je i Vulverhempton nekoliko prilika da ozbiljnije ugrozi gol Ljorisa, međutim promene rezultata nije bilo i nakon prilike Rišarlisona, pa je Antonio Konte sačuvao minimalnu prednost svoje ekipe do kraja susreta.

Totenhem ima sedam bodova posle tri odigrana kola, dok je Vulverhempton ostao na jednom.