četvrtak 13.04.2023.
20:40

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je čitav meč u porazu svoje ekipe.

EPA-EFE/PIETER STAM DE JONGE

Fudbaleri Fejenorda savladali su u Roterdamu ekipu Rome rezultatom 1:0 u prvom meču četvrtfinalu Lige Evrope.

Holandski tim stekao je minimalnu prednost nad favoritom i to na prilično "italijanski" način.

Nije Fejenord bio mnogo bolji rival na De Kojpu, Rimljane je zadesio peh posle povrede Dibale kojeg je zamenio El Šaravi, ali su imali idealnu priliku da steknu prednost pred odlazak na odmor.

Vifer je odigrao rukom u kaznenom prostoru, sudija Sančez dosudio je penal, ali je udarac Pelegrinija sa bele tačke uspeo da odbrani Bajlou u 43. minutu.

Kazna za Romu stigla je već početkom drugog dela igre.

Igrao se 54. minut kada je posle duge akcije Fejenorda upravo Vifer veoma čudnim udarcem uspeo da sprovede loptu iza leđa Patrisija sa oko 25 metara.

Roma je nedugo zatim mogla i do izjednačenja, loptu je sa linije posle udarca glavom Ibanjeza uspeo da izbaci Idrisi, da bi izabranici Žozea Murinja u završnici meča propustili još jednu priliku preko Vajnalduma nakon čega nije bilo uzbuđenja.

Fejenord je tako ostvario veoma bitnu pobedu nad Italijanima, revanš je na programu narednog četvrtka od 21 sat na Olimpiku.