subota 29.10.2022.
22:15

Panatinaikos sačuvao stopostotni učinak.

EPA/JOSE COELHO

U derbiju 10. kola prvenstva Grčke ekipa Panatinaikosa koju vodi Ivan Jovanović pobedila je trećeplasirani Volos na gostovanju sa ubedljivih 5:1 i tako sačuvala stopostotni učinak.

Gosti su opipljivu prednost stekli već u prvom poluvremenu golovima Sebastijana Palasiosa. Argentinski fudbaler je pogodio u 39. i 44. minutu.

U nastavku meča viđena je još veća dominacija kluba iz Atine. U 66. minutu defanzivac Volosa Pereira Eskoval postigao je auto-gol za 3:0. Samo minut kasnije Gnezda Čerin postigao je pogodak za visoko vođstvo od 4:0.

U 76. minutu napadač Panatinaikosa Andraz Sporar zatresao je mrežu Volosa za 5:0. Domaći tim uspeo je samo da ublaži poraz u 83. golom Nokarta sa bele tačke.

Ekipa srpskog trenera Ivana Jovanovića drži prvo mesto, sa maksimalnim učinkom nakon deset kola. Volos je na trećem mestu i zaostaje čak deset bodova.