Iznenađenje - Lester doveo u pitanje plasman u LŠ!

22:51

Slaba partija Lestera.

EPA-EFE/Michael Regan

Poraz Lestera na svom terenu, iznenađujući,  i to od Njukasla rezultatom 2:4.

Neverovatna greška Sojunkua, propustio je loptu kroz noge, Vilok je uzeo loptu i pogodio za 0:1.

Već u 34. minutu novi gol u mreži Lestera, bio je korner sa desne strane, Riči ga je izveo, a Damet je pogodio nakon odličnog skoka za 0:2.

Ogromnih 0:3 bilo je u 65. minutu utakmice, tada je Vilson istrčao kontru, prešao i Šmajhela za novi gol u mreži Lestera, ekipa Brendana Rodžersa je tonula u propast na ovom meču.

Vilson je i u 74. minutu ponovo pogodio za ogromnih 0:4, rezultat kom se niko nije nadao.

Ipak, Lester do smanjenja rezultata stiže u 80. minutu utakmice preko Albrajtona, da bi konačnih 2:4 postavio Iheanačo četiri minuta kasnije.

Lester je doveo donekle u pitanje svoj plasman u Ligu šampiona pošto bi petoplasirani Vest Hem u slučaju pobede nad Evertonom stigao na samo dva boda od "Lisica".