subota 16.01.2021.
20:35

Štutgart je uspeo da izvuče bod na samom kraju utakmice.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Veoma interesantna utakmica u okviru 16. kola nemačke Bundeslige, Štutgart i Menhengladbah su podelili bodove, bilo je 2:2 (0:1).

U 34. minutu Lajner je zaustavljen u kaznenom prostoru, sudija nije imao dilemu, dosuđen je kazneni udarac koji Lars Štindl pretvara u gol.

U nastavku fantastičan detalj iz 58. minuta kada je Sosa, igrač koji je napravio penal u prvom poluvremenu, centrirao, a Gonzales poleteo poput Van Persija i pogodio glavom za 1:1. Igrao se 58. minut.

Samo tri minuta kasnije gosti su ponovo poveli. Odlična kontra, Štindl je poslao loptu Zakariji, ovaj je lagano poslao u mrežu za 1:2.

I onda pred sam kraj, četvrti minut nadoknade, VAR je odlučio, faul i penal za Štutgart, a kazneni udarac rešava Vamangituka za konačnih 2:2.