Velika pobeda Kelna.

Rolf Vennenbernd/dpa via AP

Ekipa Kelna uspela da stigne do pobede protiv Ajntrahta i da stigne do kakve-takve nade da mogu do opstanka.

Danas su na svom terenu slavili sa 2:0 (0:0).

Izjednačen meč u prvih 45 minuta, ali je Keln bio nešto agresivniji, više je želeo pobedu od gostiju i u drugom poluvremenu je sve materijalizovano.

Verovatno je glavni krivac za poraz Ajntrahta Nkunku, on je dobio dva žuta kartona u roku od 11 minuta, prvi u 55. minutu, a onda je u 66. napravio faul koji je baš bio nesmotren.

Samo dva minuta je bilo potrebno domaćinu da stigne do prednosti od 1:0, Alidu je bio strelac, lopta je malo promenila pravac na putu ka golu i na kraju je završila u mreži. Svakako, zaslužena prednost domaćina.

Do kraja još jedan gol, Ljubičić je upisao drugu asistenciju, ovoga puta je Tilman bio strelac u 80. minutu za konačnih 2:0.

Zbog drugog žutog kartona isključen je i Tuta za goste, pa je Ajntaht završio sa čak dva igrača manje ovu utakmicu.