JEDAN JE IBRA - Kakav način da postaneš rekorder!

četvrtak 04.09.2014.
22:05

Zlatan Ibrahimović je od večeras najbolji strelac Švedske u istoriji nacionalnog tima ove zemlje! Šveđani su igrali prijateljski meč protiv Estonije, Ibra je postigao oba gola u pobedi od 2:0, a drugi je bio ne samo spektakularan, već i gol za obaranje re

Instagram: Ibrahimovic10

Inače, dosadašnji rekord bio je star čak 82 godine! Rekorder, koga je Ibra večeras nadmašio, bio je Svind Ridel, koji je od 1923. do 1932 postigao 49 golova za selekciju Švedske.

Ibra je prvi gol večeras postigao već posle tri minuta igre, a posle sjajnog drugog pogotka u 24. minutu, skinuo je dres, pokazujući majicu na kojoj je pisalo ''50+'' i ''Ovo ste mi vi omogućili'', pa je jasno da je Ibra i pre meča bio rešen da večeras upiše svoje ime zlatnim slovima u istoriju švedskog fudbala.