subota 18.09.2021.
16:19

Proradile su "oštrice".

Sky Bet Championship/Twitter

Fudbaleri Šefild junajteda savladali su danas u prvoj utakmici osmog kola Čempionšipa, Hal u gostima. Ekipa Slaviše Jokanovića slavila je rezultatom 3:1.

Gosti su ostvarili ranu prednost preko Bilija Šarpa u 17. minutu. Imao je priliku da postigne još jedan gol sa bele tačke u 40. minutu, međutim nije bio uspešan.

Ipak, u drugom poluvremenu Šefild je nadoknadio ovaj promašaj. Džon Igan se upisao u 50. minutu, da bi pobedu potvrdio i u 61. za velikih 3:0.

"Tigrovi" nisu ostali bez gola zahvaljujući Luisu Poteru, koji je zatresao mreu 74. minutu za smanjenje prednosti. .

Šefild u sledećem kolu dočekuje Darbi Kaunti. Hal gostuje Stouku, a u taj meč ulazi sa 22. pozicije uz pet poena.

Ekipa, koju sa klupe predvodi srpski stručnjak konačno je proradila. Posle prvih poraza s početka, poslednja tri kola ostvarila je dve pobede i remi.