21:44

Tim Slaviše Jokanovića ušao u seriju dobrih rezultata.

EPA-EFE/PETER POWELL

Ruska Premijer liga stigla je do 14. kola, a danas je Jokanovićev Dinamo odigrao još jedan moskovski derbi.

Podsetimo, Dinamo je nedavno kao gost remizirao sa CSKA, bilo je tada 1:1, a danas je gostovao Lokomotivi iz Moskve i trijumfovao rezultatom 3:1.

Početak je bio šokantan za Jokanovićevu ekipu, jer je Kamano već u prvom minutu doveo Lokomotivu u vođstvo. Ali, ostatak meča pripao je gostima. Na izjednačenje se čekalo do 32. minuta, kada je Fjodor Smolov iskoristio jedanaesterac za Dinamo, a preokret gostima doneo je Zakarijan u 63. minutu meča.

Domaći su gajili nadu da bi mogli bar do boda, ali u nadoknadi vremena dosuđen je još jedan penal za Dinamo koji je u gol pretvorio Fomin i postavio konačnih 3:1.

Dinamu je ovo druga uzastopna pobeda u šampionatu Rusije, sada zauzima šesto mesto sa 23 osvojena boda, a Lokomotiva je pala u zonu ispadanja - sada je na četrnaestoj poziciji sa samo 12 osvojenih bodova.