nedelja 17.07.2022.
23:00

Moglo je biti gore.

Epa/Peter Powell

Fudbaleri moskovskog Dinama remizirali su (1:1) sa ekipom Rostova u utakmici prvog kola ruske Premijer lige.

Tim koji sa klupe predvodi Slaviša Jokanović je u debiju srpskog trenera u zvaničnim utakmicama propustio priliku da trijumfalno otvori šampionat.

Grulev je u 16. minutu na asistenciju Fedora Smolova doneo prednost Moskovljanima koju je posle 68 minuta igre poništio Komličenko za konačan rezultat.

Rostov je od tog momenta bio bolji tim, propustili su tri kolosalne šanse da preokrenu i Jokanović na kraju može biti zadovoljan rezultatom. Dinamo ima kadrovskih problema i u sezonu su ušli bez Šimanskog, Balbuene i Ordeca koji su u prethodnoj kampanji imali krucijalnu ulogu u timu Sandra Švarca.

Jokanović insistira na dolasku dva štopera i uskoro bi trebalo da dobije barem jednog vidu Paragvajca Roberta Fernandeza. Tek nakon što se ekipa kompletira, trebalo bi suditi o radu srpskog stručnjaka.

Od ostalih utakmica, Soči je savladao Torpedo u Moskvi sa 3:1, Lokomotiva i Nižnji odigrali su 1:1, a Krasnodar i Voronjež 2:2.