Jovanović pokrenuo Grke, Finci "razbijeni" u Pireju - Albanci "okrenuli" Ukrajinu

subota 07.09.2024.
22:44

Navijači Albanije pokazali skandalozan transparent u Pragu.

Beta/AP Photo/Yorgos Karahalis

Fudbaleri Grčke pobedili su Finsku u Pireju sa 3:0, u utakmici prvog kola grupe 2 u B diviziji UEFA Lige nacija.

Bio je to debi iz snova na takmičarskim mečevima za Ivana Jovanovića, srpskog stručnjaka na klupi nekadašnjeg prvaka Evrope.

Grci su dominirali i zasluženo uzeli tri boda u grupi u kojoj su Englezi ranije danas slavili u Republici Irskoj rezultatom 2:0.

"Brava" Finaca je otključana u 23. minutu, kada je Joanidis iskoristio katastrofalnu grešku golmana Hradeckog, uzeo mu loptu i iz peterca je plasirao u praznu mrežu, za 1:0.

Prednost je domaćin udvostručio u 37. minutu posle autogola Kalmana, a na 3:0 povisio je Fotis Joanidis, svojim drugim pogotkom na meču u 76. minutu.

Bakasetas je centrirao iz kornera sa desne strane, a napadač Panatinaikosa glavom pogodio metu, za 3:0.

Grci u utorak gostuju u Dablinu, a Finci na Vembliju.

U grupi 1 divizije B je Albanija kao nominalni gost u Pragu pobedila Ukrajinu sa 2:1.

Poveli su Ukrajinci preko Konoplje u 49. minutu, a Albanci preokrenuli golovima Ismajlija u 54. i Asanija u 66. minutu.

Meč koji se igrao na "Epet areni" u Pragu, zbog rata u Ukrajini, iskorišćen je da se pošalje još jedna skandalozna poruka.

Navijači Albanije su na tribine uneli transparent na kojem je istaknuto "Kosovo je Albanija". Na sve to, istaknuta je i zastava "UČK", terorističke organizacije.

Ostaje da se vidi da li će reagovati UEFA, pošto redovno ističe kako ima nultu toleranciju za mešanje politike u sport.

Gruzija je ranije danas u ovoj grupi deklasirala Češku u Tbilisiju sa 4:1.

Ukrajinci će ostati u Pragu, u kom će u utorak biti gosti Česima, dok će Albanci u Tirani biti domaćini Gruzinima.