23:27

Ova utakmica bila je premijerna u 25. kolu šampionata Belgije.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Ekipa Anderlehta je ove sezone daleko od svog prepoznatljivog nivoa, ali možda se dolaskom Dejana Joveljića nešto promeni nabolje.

Mladi srpski napadač je večeras debitovao za tim iz Brisela, na teškom gostovanju u Gentu, u utakmici koja je završena bez pobdnika, rezultatom 1:1.

Joveljić je priliku da zaigra dobio u 73. minutu, kada je zamenio Kolasana, ali do kraja nije uspeo da promeni rezultat.

Oba gola su postignuta u prvom poluvremenu. Najpre je u 16. minutu Kolasan doveo Anderleht u vođstvo, a izjednačio je Džonatan Dejvid iz penala, dvanaest minuta kasnije.

Gent trenutno zauzima drugo mesto na tabeli, sa 49 bodova, osam manje od vodećeg Briža, a Anderleht je tek na devetoj poziciji, sa 34 osvojena boda.