četvrtak 29.07.2021.
22:36

Liverpul poražen u Austriji od Herte.

EPA-EFE/TOMS KALNINS

U sklopu priprema za novu sezonu jednu od zanimljivijih utakmica igrali su Herta i Liverpul, a pobedu je ostvario nemački tim koji je slavio sa 4:3.

Liverpul je bio bolji na startu, ali je Herta povela preko Askasibara koji je dobro reagovao nakon centaršuta Platenharda.

Liverpul je nastavio da napada, Salah je imao šansu, ali je Herta davala golove. Novi je postigao Serdar u 31. minutu utakmice, ali je Liverpul zaigrao još bolje i uspeo je da izjednači do kraja poluvremena.

Mane je postigao gol, potom i Minamino.

Gomila izmena u nastavku, ušao je u 61. minutu za Hertu i Stevan Jovetić koji je bio i junak utakmice.

Prvo je u 66. minutu postigao svoj prvi gol, potom i drugi u 80. minutu što je bilo dovoljno za pobedu. Na drugoj strani, gol postiže i Okslejd Čembrlejn, ali u samom finišu utakmice.

Posebno je impresivan bio drugi gol Stevana Jovetića.

Utakmicu je igrao i Virdžil Van Dajk 20-ak minuta u drugom poluvremenu, bio je to njegov povratak nakon teške povrede, a vratio se i Džo Gomez.