Jovetić promašio penal, pa se odmah iskupio, ubedljivi Monako!

petak 19.03.2021.
22:56

''Kneževi'' dominirali protiv Sent Etjena.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Trideseto kolo francuske Lige 1 otvorio je duel Sent Etjena i Monaka, koji su gosti dobili ubedljivo, rezultatom 4:0.

Uvodni deo meča obeležio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić. On je prvo u 12. minutu promašio jedanaesterac, ali je već u narednom uspeo da savlada domaćeg golmana, preciznim udarcem sa petnaestak metara, odakle je loptu poslao u donji desni ugao 1:0.

Taj rezultat ostao je na snazi do 55. minuta meča, kada je Čuameni na asistenciju Golovina duplirao prednost Monaka.

Devet minuta kasnije Diop je pogodio za 3:0 i tada je pitanje pobednika bilo rešeno, a konačnih 4:0 postavio je Dijata u 76. minutu, na asistenciju Fabregasa.

Monako se ovom pobedom učvrstio na četvrtom mestu na tabeli sa 59 bodova, dok je Sent Etjen ostao na 16. poziciji sa 33 osvojena boda i ovo mu je već treći poraz u poslednje četiri utakmice.