nedelja 29.01.2023.
19:58

Umalo da Srbi budu heroji.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Fudbaleri Lacija i Fjorentine remizirali su večeras na "Olimpiku" 1:1 (1:0) u okviru 20. kola Serije A.

Posle skoro četiri godine, prvi put su dva tima remizirala, takođe istim rezultatom, ali ovog puta u Rimu.

Već u osmom minutu desila se prva promena na semaforu. Posle prekida i centaršuta Luisa Alberta, snalažljiviji od Nikole Milenkovića bio je Nikolo Kasale koji nimalo lakim udarcem donosi prednost Laciju.

Fjorentina je odgovorila na samom startu drugog poluvremena fantastičnim golom Nika Gonzalesa koji je u trku izvanredno pogodio.

Do kraja meča moglo je doći do promene rezultata na obe strane. Luka Jović je propustio priliku da postane junak utakmice kada je neposredno pred golom Provedela šutirao glavom, ali mu je čuvar mreže rimskog tima odbranio udarac. U poslednjim trenucima duela, Saponara je sjajno gađao, ali Provedel se opet istakao da bi posle nekoliko minuta Nikola Milenković pogodio prečku... Na drugoj strani je Ćiro Imobile bio opasan, no pogodaka više nije bilo.

Lacio je imao tek jedan udarac u okvir gola rivala, što je bio onaj Kasalea, viđeno je blizu 40 prekršaja... Tako je utisak da je "viola" zaslužila tri boda, ali moraće da se zadovolje ovim jednim.