nedelja 07.05.2023.
21:57

"Čekićari" bezbedni, Mančesteru ugrožena Liga šampiona.

EPA-EFE/DANIEL HAMBURY

Fudbaleri Vest Hema savladali su Mančester junajted na svom terenu rezultatom 1:0 u 35. kolu Premijer lige.

Vest Hem je posle ovog trijumfa došao do 37 bodova i na bezbednih je "+7" od opasne zone, dok je Junajted maksimalno zakomplikovao svoju borbu za mesta koja vode u Ligu šampiona. Mančester je četvrti sa 63 boda, ima dva manje od Njukasla i samo jedan više od petoplasiranog Liverpula. Doduše, od "redsa" ima i meč manje.

Prvo poluvremene nije donelo puno toga zanimljivog, ne bi se ništa moglo ni istaći da nije bilo očajnog Davida de Hee, koji ponovo nije imao svoj dan.

Igrao se 27. minut kada je Said Benrama prilično traljavo šutirao sa oko 20 metara posle solo-prodora, ali je De Hea užasno intervenisao, a bio je i katastrofalno loše postavljen, pa je lopta završila u njegovoj mreži, za 1:0.

Kad nema Megvajera, tu je De Hea da preuzme ulogu "noćne more" navijača Junajteda. Hari je ovaj duel presedeo na klupi za rezerve.

U nastavku bolja igra Vest Hema i bleda partija neprepoznatljivog Mančestera.

Nije bilo velikih šansi, pretili su Benrama i Antonio, Součeku je poništen gol, pokušavao je na drugoj strani i Rašford, ali se rezultat nije menjao.