Junajted konačno bez gola u svojoj mreži, minimalac dovoljan na "Tarf Muru"

subota 23.09.2023.
22:57

Spektakularan gol Bruna Fernandeša i odlični Džoni Evans vodili Junajted.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester junajteda u šestom kolu Premijer lige pobedili su Barnli sa 1:0 na "Tarf Muru" i tek drugi put ove sezone, od prvog kola protiv Vulverhemptona kada su pobedili istim rezultatom, uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Junajted je poveo preko Evansa u 25. minutu, kada je ispratio centaršut iz kornera i posla loptu glavom u mrežu, ali je posle konsultovanja VAR-a gol poništen zbog ofsajda.

Evans je definitvno igrač prvog poluvremena. Posle poništenog gola, novi-stari igrač Junajteda učestvovao je kod onog novog koji je priznat.

Poslao je dug pas gotovo sa polovine terena pravo do Bruna Fernandeša koji je ostao sam u kaznenom prostoru i lako poslao loptu u mrežu za 1:0 u 45. minutu meča.

Barnli je u drugom poluvremenu igrao nešto aktivnije, ali i dalje je falilo mnogo više da bi ugrozili gol Junajteda i promenili rezultat.

Prilično pasivan fudbal igrao se tokom drugog dela meča.

U 74. minutu Barnli je imao veliku priliku, Larsen je bio u prodoru, ali je Onana odbranio, a potom i uhvatio loptu sačuvavši gol.